Menu Zamknij

Ferie w Dolinie Zielawy – dzień 4

faworki

W czwartkowy słoneczny dzień spotkaliśmy się w Świetlicy wiejskiej w Cichostowie aby kontynuować naszą przygodę.

Wspólnie z dziećmi z gminy Podedwórze, które przyjechały z Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu, wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych. Tematem przewodnim był tłusty czwartek i wyrabianie faworków. Uzbrojeni w wałki i radełka przystąpiliśmy do dzieła. Po chwili na stołach pojawiły się pięknie przygotowane faworki. Całym przedsięwzięciem zawiadywała Pani Wiesława Nowicka, która podzieliła się z dziećmi swoją wiedzą i doświadczeniem w wyrabianiu faworków.

Kolejnym punktem naszych zajęć było ognisko z kiełbaskami i beztroska zabawa na placu. Podczas naszego radosnego pobytu na dworze Pani Agnieszka Piekarska i Pani Wiesława Nowicka smażyły faworki. Po dłuższej chwili wróciliśmy do świetlicy aby zjeść faworki. Były przepyszne!!!

Po smakowitym posiłku udaliśmy się na grę terenową, którą przygotowało Stowarzyszenie Cichosz. Naszym zadaniem było odnalezienie skarbu poprzez poprawne udzielenie odpowiedzi na schowane w różnych miejscach pytania. Finalnie skarb został odnaleziony w świetlicy na regale z książkami. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkim znaleziskiem.

Na koniec beztrosko graliśmy w gry planszowe, rysowaliśmy i rozgrywaliśmy mecze piłkarskie.

Serdecznie dziękujemy Pani Wiesławie Nowickiej za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów. Pani obecność była dla nas nieocenioną pomocą w przygotowaniu atrakcji dla naszych uczestników.

Dziękujemy za odwiedziny i wspólną zabawę Paniom i dzieciom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content