Menu Zamknij

Ferie w Dolinie Zielawy – dzień 3

biblioteka w Jabłoniu

Kolejnym Partnerem Doliny Zielawy, którego odwiedziliśmy w ramach naszych zajęć feryjnych, to Gmina Jabłoń.

Przepiękna gmina z bogatą historią ale również infrastrukturą godną podziwu.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłoniu wzięliśmy udział w warsztatach literackich prowadzonych przez Panią Monikę Sawicką https://monikasawicka.com.pl/ – autorkę książek dla dzieci i dorosłych (mamy kilka pozycji tej autorki w swoim księgozbiorze). W pierwszej części spotkania dzieci dowiedziały się jak powstaje książka i omawiały temat związany z hodowaniem psa w domu. Druga część spotkania poświęcona była pszczołom i ich ważnej roli w przyrodzie. Obie części wzbogacone były o pokazy multimedialne, piosenki, łamigłówki dlatego wszyscy doskonale się bawili.

Po przepysznym obiedzie serwowanym przez Bar w Jabłoniu udaliśmy się na zwiedzanie Muzeum Augusta Zamoyskiego. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Pani Barbary Wikło – dyrektor muzeum, mogliśmy również obejść pałac i pozaglądać do wnętrz. Następnie udaliśmy się do Muzeum aby obejrzeć pamiątki po naszym regionalnym, słynnym rzeźbiarzu.

Dzień był pełen wrażeń i kulturalnych uniesień.

Dziękujemy Pani Agnieszce Wasilewskiej – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłoniu oraz Pani Barbarze Wikło – dyrektor Muzeum Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu za bardzo ciekawą ofertę i moc atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content