Menu Zamknij

Ferie w Dolinie Zielawy – dzień 2

wycieczka do GBP w Wisznicach

We wtorek 22.02.2022 r. w ramach zajęć feryjnych odwiedziliśmy kolejnego Partnera Doliny Zielawy – Wisznice.

Nasza przygoda rozpoczęła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wisznicach. Pani Bibliotekarka zapoznała dzieci z księgozbiorem i pomieszczeniami bibliotecznymi. Następnie rozpoczęła się gra połączona z rzucaniem kości oraz rysowaniem. Kolejną atrakcją była prezentacja teatrzyku kamishibai, którego fabuła wprowadziła młodych słuchaczy w temat zmieniających się zjawisk przyrodniczych i poszanowania przyrody.

Po zajęciach w Bibliotece zostaliśmy zaproszeni przez Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach na warsztaty taneczne prowadzone przez szkołę tańca z Białej Podlaskiej. Czy było fajnie? Nie… było suuuuper!

Kolejnym przystankiem był pyszny i pożywny obiad w restauracji Avangarda w Wisznicach. Tam dzieci doskonaliły swoje umiejętności zachowania się w restauracji oraz wdrażały do kultury slowfood (czyli uważnego i powolnego spożywania posiłków).

I na koniec gwóźdź programu – seans w kinie w Wisznicach! Dzieci obejrzały film Raya i ostatni smok. Bajka niosła przesłanie, że tylko wspólnie, pokonując zazdrości i waśnie możemy stworzyć piękny świat. Seans dostarczył wielu wzruszeń i radości, a mądrość bajki na długo zostanie w pamięci widzów.

Serdecznie dziękujemy Pani Alinie Maniowiec – dyrektor GBP w Wisznicach, Pani Ewie Graniak-Wosinek – biliotekarce, Pani Elżbiecie Sokołowskiej – dyrektor GOKiO w Wisznicach za wspaniałe atrakcje i serdeczne przyjęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content