Menu Zamknij

Ferie w Dolinie Zielawy – dzień 1

grzybki

Naszą zimową przygodę rozpoczęliśmy wycieczką do Podedwórza. Przed wyjazdem Pani Agnieszka Piekarska zapoznała dzieci z zabytkami i walorami przyrodniczymi Gminy Podedwórze na podstawie książki “Podedwórza czar”.

Na miejscu dzieci wzięły udział w mobilnej grze terenowej “W poszukiwaniu guzika Mateusza” stworzonej na podstawie książki “Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy. Dwie dzielne drużyny maszerowały w terenie w poszukiwaniu guzika. Finał gry zakończył się w zabytkowej gospodzie Smacznego, gdzie uczestnicy odpoczęli i zjedli smakowity obiad.

Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach artystycznych przygotowanych przez instruktora z Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu. Podczas zajęć zostały wykonane domki dla krasnoludków.

Ostatnim punktem wycieczki były zabawy ruchowo-integracyjne na hali sportowej w Bibliotece w Podedwórzu. Dzieci poznały rówieśników z Gminy Podedwórze i miło spędziły z nimi czas na licznych zabawach ruchowych.

Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Podedwórzu za ciepłe przyjęcie w swojej instytucji. Jesteśmy wdzięczni za wspólnie spędzone chwile.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content