Menu Zamknij

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

Droga Młodzieży, Szanowni Państwo,

miło nam poinformować że 26 września 2022 r. odbędą się pierwsze w historii naszej Gminy Milanów i Powiatu Parczewskiego wybory do Młodzieżowej Rady Gminy.

Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Milanów NR 413/2022 zostały wydzielone okręgi wyborcze w Szkole Podstawowej w Milanowie, Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rudnie i Gminnej Bibliotece Publicznej w Milanowie.

Z każdego okręgu zostanie wyłonionych 5 radnych.

Uprawnione do kandydowania i głosowania są osoby w wieku 13-18 lat. Do 16 września trwa zgłaszanie kandydatów na radnych.

Od jutra w szkołach podstawowych rozpoczną się spotkania informacyjne dla uczniów najstarszych klas, w których udział wezmą Wójt Gminy Milanów, Radni Gminy Milanów, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Milanowie.

My zachęcamy wszystkie osoby, które ukończyły już szkoły podstawowe, a nie ukończyły 18 roku życia do składania swoich kandydatur w naszej Bibliotece. Tutaj macie swój okręg wyborczy.

Służymy wszelką pomocą i doradztwem.

Wszystkie niezbędne dokumenty związane z wyborami są dostępne na tablicach ogłoszeń w szkołach i bibliotece, jak również na stronach internetowych oraz na BIP Urzędu Gminy Milanów pod linkiem: https://ugmilanow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=206

Tutaj zamieszczamy dokumenty do wypełnienia i dostarczenia do Biblioteki do 16 września 2022 r.

Zachęcamy do udziału w wyborach i życzymy powodzenia wszystkim zgłoszonym kandydatom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content