Ludowo, kolorowo, twórczo.

pracownika plastyki ludowej

W ostatnią marcową sobotę, w którą tradycyjnie następuje zmiana czasu z zimowego na letni, dość niespodziewanie Pracownia plastyki ludowej “zacumowała” w odświeżonej przestrzeni GBP w Milanowie. Te nagłe i spontaniczne “przenosiny” nie zniechęciły licznie zgromadzonych uczestników do kreatywnego spędzenia 90 minut.

Tym razem podczas naszego cyklicznego spotkania udało nam się połączyć elementy kultury ludowej z nowoczesnością, stale tworzyć misterne dzieło z papieru, które zaprezentujemy na czerwcowej wystawie oraz przede wszystkim świetnie się bawić. Podczas warsztatów dzieci trwale rozwijają nauczone już podstawowe zasad wykonywania wycinanek. Przy pomocy papieru, kleju, nożyczek i własnej wyobraźni stworzą barwną, papierową kompozycję inspirowaną polską sztuką ludową.

Każde kolejne spotkanie pracowni to krok ku wypracowaniu własnego, tutejszego, lokalnego stylu wycinanki bazującej na motywach etnicznie związanych z Gminą Milanów.

Zapraszamy na kolejne spotkanie już w 9 kwietnia. Nożyczki w dłoń!

Aktywne uczestnictwo w sztuce to początek dobrych działań w kierunku „tworzę”.
Każdy jest artystą i każdy może tworzyć!
Przyjdź i przekonaj się jakie to proste.

Do zobaczenia na warsztatach!
Ciach 🙂