Menu Zamknij

Lekcje biblioteczne

lekcja biblioteczna

W środę oraz w czwartek wyruszyłyśmy na lekcje biblioteczne do Samorządowego Przedszkola w Milanowie oraz oddziału przedszkolnego działającego w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rudnie.

Pani Agnieszka Piekarska opracowała scenariusz lekcji w oparciu o książkę “Kicia Kocia nie może zasnąć” autorki Anity Głowińskiej. Do dzieci wyruszył również najlepszy przyjaciela Kici Koci – krokodyl. Podczas zajęć poruszony został temat strachu, lęków, obaw i sposobów radzenia sobie z tymi trudnymi emocjami. Spotkania przebiegały w radosnej atmosferze otwartej dyskusji, zabaw ruchowych i działań plastycznych.

Zapraszamy wszystkie instytucje oświatowe do korzystania z naszej oferty lekcji bibliotecznych.

Nasze lekcje mają na celu rozwijanie kompetencji związanych z uczeniem się, zdobywaniem i wykorzystywaniem informacji oraz innych umiejętności ważnych w społeczeństwie wiedzy. Wierzymy, że aktywny udział uczniów wpłynie pozytywnie na ich rozwój i przyczyni się do wyrobienia pozytywnego nawyku korzystania z różnych bibliotek, wypożyczeń między-bibliotecznych, wymiany informacji o zbiorach. Zachęcamy do zapoznania się z tematami lekcji, wyboru najciekawszego zgodnie z wiekiem dzieci i rezerwacji terminu zajęć w bibliotece. Wszystkie lekcje są bezpłatne. Istnieje także możliwość zgłoszenia własnego tematu. Termin lekcji rezerwuje się telefonicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content