Nabór na wolne stanowisko pracy bibliotekarza

Ogłaszamy nabór na wolne stanowisko pracy bibliotekarza w naszej Bibliotece.

📌Warunki pracy:• Wymiar etatu: 0,75 etatu• Umowa o pracę na okres zastępstwa Proponowane wynagrodzenie zasadnicze (proporcjonalnie do etatu), plus dodatek stażowy w zależności od dokumentów potwierdzających prawo do dodatku.

📌Miejsce pracy:• Gminna Biblioteka Publiczna w Milanowie oraz Filia w Rudnie

📌Oferujemy:• Ciekawe środowisko pracy.• Możliwość rozwoju osobistego.• Szkolenia.

📌Wymagania niezbędne:• Minimum wykształcenie wyższe (licencjat) lub średnie.• Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.• Niekaralność za przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.• Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wyżej wymienionym stanowisku.• Dobra znajomość obsługi komputera, urządzeń multimedialnych i biurowych.• Prawo jazdy kat. B.

📌Wymagania dodatkowe:• Umiejętność prowadzenia działań animacyjnych dla różnych grup wiekowych.• Samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania.• Umiejętność pracy w grupie oraz samodzielnej organizacji pracy własnej.• Łatwość nawiązywania kontaktów.• Skrupulatność, sumienność, zaangażowanie w rozwoju biblioteki.• Kreatywność, innowacyjność oraz motywacja do pracy.• Wysoka kultura osobista, komunikatywność.• Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresujących.• Gotowość do stałego podnoszenia kwalifikacji.

📌Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:• Organizacja i prowadzenie zajęć, warsztatów, imprez kulturalnych promujących literaturę, kulturę, naukę oraz aktywizujących środowisko lokalne.• Gromadzenie i udostępnianie zbiorów biblioteki.• Prowadzenie dokumentacji bibliotecznej.• Opracowywanie zbiorów.• Udzielanie informacji.• Dbałość o stan powierzonego mienia.• Promowanie działań poprzez zamieszczanie informacji w środkach masowego przekazu (media, strona internetowa, facebook).• Współpraca z lokalnymi instytucjami.

📌Wymagane dokumenty:• List motywacyjny z uzasadnieniem przystąpienia do naboru.• Życiorys (CV).• Kopie świadectw pracy.• Kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie.• Kserokopie innych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach, uprawnieniach i umiejętnościach.• Oświadczenie o posiadaniu zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych.• Oświadczenie, że kandydat/ka nie był/a skazany/a prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.• List motywacyjny i CV powinny być opatrzone klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych przy realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych”.

📌Informacje o terminie i miejscu składania dokumentów:• Wymagane dokumenty należy złożyć do 12 stycznia 2024 r. osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milanowie, ul. Kościelna 11 a, 21-210 Milanów lub pocztą na adres wymieniony powyżej (liczy się dzień wpływu do Gminnej Biblioteki Publicznej w Milanowie).• Dokumenty należy przekazać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór na stanowisko merytoryczne – bibliotekarz”.• Dokumenty, które wpłyną do biblioteki po terminie, nie będą rozpatrywane i nie podlegają zwrotowi.• Osoby, które spełniają wymagania formalne, zostaną powiadomione telefonicznie o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.• Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na BIP na stronie internetowej biblioteki www.gbpmilanow.bip.lubelskie.pl.• Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Milanowie zastrzega sobie prawo do powiadomienia o zakwalifikowaniu do dalszych etapów naboru jedynie wybranych kandydatów, a także do niewyłonienia kandydatury do zatrudnienia. Uwagi końcowe: Dostarczone dokumenty zostaną poddane formalnej analizie, przeprowadzonej przez komisję rekrutacyjną. W wyniku ww. analizy, zostanie wytypowana lista kandydatów, którzy spełniają wymagania formalne określone w ogłoszeniu. Wytypowani kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej.

📌Oferty odrzucone, które nie zostaną odebrane w terminie 30 dni od zakończenia naboru, zostaną zniszczone.

Zapraszamy do składania ofert.