II Mały Konkurs Recytatorski im. Pawła Wertejuka

15 grudnia 2023 r. w pięknej zimowej scenerii, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milanowie, już po raz drugi odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z terenu Gminy Milanów.
Konkurs ma na celu upamiętnienie Pana Pawła Wertejuka, który urodził się 23 stycznia 1892 roku w Milanowie i był człowiekiem oczytanym, o wszechstronnych zainteresowaniach, erudytą w swoim środowisku, elokwentnym, pełnym humoru. Paweł Wertejuk to jedna
z najbardziej zasłużonych osób dla Gminy Milanów. Miejscowy rodak był bystrym obserwatorem, wielkim działaczem ludowym, zdolnym poetą, który wszystko wiązał w udane rymy. Był również propagatorem wiedzy, muzykiem, wybitnym aktorem, bibliotekarzem oraz strażakiem ochotnikiem. W “międzyczasie” był zwyczajnym rolnikiem! Miał sad owocowy, pasiekę, a samo jego gospodarowanie i uprawy były przykładem dla innych.

W konkursie udział wzięło 13 recytatorów ze Szkoły Podstawowej w Milanowie, Szkoły Podstawowej w Rudnie oraz Przedszkola Samorządowego w Milanowie.

Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:

Przedszkole:

1. Julia Sawczuk  „0” – Przedszkole Samorządowe w Milanowie

2. Antonina Kucyk  „0” – Przedszkole Samorządowe w Milanowie

3. Kajetan Melnik  „0” – Szkoła Podstawowa w Rudnie

Kategoria wiekowa I-III:

1. Amelia Ciołek  kl. I , Antoni Ściuba  kl. III – Szkoła Podstawowa w Milanowie

2. Filip Sawczuk  kl. III – Szkoła Podstawowa w Milanowie

3. Joanna Żebrowska kl. III – Szkoła Podstawowa w Milanowie

Kategoria wiekowa IV- VIII:

1.Błażek Kruk    kl. IV – Szkoła Podstawowa w Milanowie

Dzieci otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe oraz nagrody pocieszenia.

Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie. Instruktorom przygotowującym dzieci, rodzicom, Dyrektorom instytucji oświatowych jesteśmy niezmiernie wdzięczni za przygotowanie małych artystów i umożliwienie udziału, w tym niezwykłym konkursie.

Do zobaczenia za rok!