Program Rozwoju Bibliotek

Fantastyczna wiadomość 🥳zakwalifikowałyśmy się do 5 Rundy Program Rozwoju Bibliotek.
Znalazłyśmy się w zacnym gronie 50 bibliotek aplikujących z całej Polski.
Istotą tego projektu jest wspieranie tysięcy bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej.
Co to oznacza dla naszej instytucji:
✅ podniesienie kompetencji pracowników przez udział w szkoleniach
✅ rozwój Biblioteki
✅ stworzenie nowej oferty dla Czytelników
✅ wyposażenie Biblioteki w nowe sprzęty, meble itp.
Ogromnie się cieszymy i nie możemy się doczekać pierwszych spotkań.
Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.