Lekcja Biblioteczna

Lekcja biblioteczna poświęcona była barwom narodowym. 📚🎨🦅

Zrobiliśmy z przedszkolakami plastyczną wersję godła Polski.

Lekcję rozpoczęliśmy od omówienia barw narodowych naszego kraju. Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia flagi naszego kraju, dyskutowaliśmy o jej symbolice.

Następnie zaprosiliśmy dzieci do zabawy w skojarzenia „Zwierzątko w barwach biało czerwonych” .

Następnie przyszedł czas na kreatywną część lekcji.

Dzieci otrzymały czerwone i białe kartki, papierowe rolki oraz różne materiały do wykonania godła.

Na zakończenie lekcji każde dziecko zaprezentowało wykonanego białego orła  w koronie na czerwonym tle.

To było miłe zakończenie naszej lekcji. Dziękujemy naszym przedszkolakom za ogromne zaangażowanie i udział w zajęciach.

Lekcje biblioteczne odbywają się w ramach projektu: “Barwy Narodowe w Gminie Milanów”, dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”