Najlepszy czytelnik

13 maja 2023 r. w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała pierwszy raz w Gminie Milanów uroczystość wręczenia nagród dla osób, które w 2022 roku wypożyczyły największą ilość książek.

Uroczystość odbyła się w Bibliotece w Milanowie. Czytelnicy zostali nagrodzeni w 5 kategoriach: dzieci przedszkolne, dzieci z klas 1-3, dzieci i młodzież do 18 r. ż., dorośli oraz seniorzy. Czytelnicy zostali zaproszeni listownie na uroczystość. Uroczystość otworzyła Ewa Dąbrowska dyr. GBP w Milanowie, powitała gości i podziękowała za przybycie. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Dorota Ilczuk Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Opieki Zdrowotnej Rady Gminy Milanów. W miłej, kameralnej atmosferze najlepsi czytelnicy otrzymali dyplomy, nagrody, statuetki Najlepszy Czytelnik 2022 roku GBP w Milanowie oraz podziękowania za miłość do książek, pasję czytania i obecność w Bibliotece.

Na zakończenie uroczystości wszyscy obejrzeli film jak zmieniła się Biblioteka w Milanowie na przestrzeni roku.

Zorganizowanie tego wydarzenia było możliwe dzięki wdrożeniu w 2022 roku sytemu bibliotecznego MAK+. Dzięki niemu zostały pobrane dane statystyczne, które w sposób bezsprzeczny pokazały najlepszych czytelników w Gminie Milanów.

Chcemy, aby to wydarzenie stało się wydarzeniem organizowanym cyklicznie, a nasi czytelnicy poczuli się docenieni i wyróżnieni.

Najlepszy czytelnik przeczytał w 2022 r. 433 książki.

Najlepszy Czytelnik kategoria seniorzy:
2. Sława Donica
Najlepszy Czytelnik kategoria osoby dorosłe:
1. Ewa Witkowska
Najlepszy Czytelnik kategoria dzieci i młodzież:
2. Anna Piekarska
3. Martyna Błudow
Najlepszy Czytelnik kategoria klasy I-III:
1. Tymon Ignatowicz
2. Amelia Ciołek
Najlepszy Czytelnik kategoria przedszkole:
1. Olaf Przystupa
2. Klaudia Ignatowicz

Publikujemy tylko wizerunek oraz dane osobowe czytelników, którzy wyrazili na to zgodę.