Menu Zamknij

Podsumowanie ferii zimowych – “Kulturalnie zakręceni”.

I Dzień – Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza miała za zadanie stworzyć obraz na szkle z pomocą Pana Konrada, a druga zbudowała z tektury robota, dom oraz samochód przy nadzorze Pani Magdy i Pani Antoniny. Po tych aktywnościach udaliśmy się na spacer. Na koniec dnia zagraliśmy w koszykówkę i kalambury.

II Dzień – Zaczęliśmy od spotkania edukacyjnego z pracownikiem Poleskiego Parku Narodowego. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta mają domeczki, obejrzeliśmy i poznaliśmy jak wyglądają pająki i motyle oraz, że zęby bobra mają wiele wspólnego z żelazem. Następnie dzieci zamieniły się grupami. Chłopaki dodatkowo złożyli papierowe samoloty, a dziewczyny starannie dokańczały tekturowe roboty i domki. Popołudniu był czas wolny i rozgrywki sportowe.

III Dzień – Dzisiaj zrobiliśmy maski karnawałowe na piątkowy bal, laurki na Dzień Babci i Dziadka i bawiliśmy się w zabawę na motywach Escape room. Dzieci musiały rozwiązać mnóstwo przeróżnych zagadek aby opuścić dane pomieszczenie i przybliżyć się do zdobycia nagrody. Wykonanie gry przygotowanej przez Panią Agnieszkę i współprowadzenie przez Pana Piotra zrobiło furorę wśród uczestników.

IV Dzień – Tego dnia udaliśmy się na wycieczkę. Najpierw zjedliśmy pyszny obiad w Wisznicach w Restauracji Avangarda. Utrwalaliśmy nawyki spożywania posiłku w lokalu gastronomicznym z obsługą kelnerską. Używaliśmy noża i widelca oraz wznosiliśmy toasty za nasze ferie. Następnie dzięki uprzejmości GOKiO w Wisznicach obejrzeliśmy film “Skarb Mikołajka” w kinie. Na koniec pojechaliśmy do Muzeum Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Za sprawą wspaniałej Pani przewodnik poznaliśmy życie niezwykle płodnego pisarza o wielu talentach, które swoje dzieciństwo spędził w Romanowie. Nasza grupa z zainteresowaniem zwiedzała muzeum, co nie uszło uwadze Pani przewodnik i zostaliśmy pochwaleni za skupienie i czujność.

V Dzień – Ostatniego dnia cały ranek braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych z ratownictwa, które poprowadzili członkowie Poleskie Psy Ratownicze. Poznaliśmy 3 wyszkolone pieski i obejrzeliśmy jak mogą pracować podczas akcji ratowniczych. Następnie zjedliśmy pożegnalną pizzę i poszliśmy się przygotować do balu karnawałowego. Na balu pojawił się między innymi kot, Św. Mikołaj, królowa, wampir, bogaty pan, pszczoła i wiele innych ciekawych stylizacji. Były tańce, zabawy, loteria losowa i głośna muzyka.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji ferii:

  • Pani Halinie Surowiec Dyrektor SP w Rudnie za udostępnienie budynku,
  • Paniom kucharkom i sprzątaczkom za doskonałe obiady i wszelką pomoc w utrzymaniu porządku,
  • Panu Konradowi, Pani Magdzie i Pani Antoninie za przeprowadzenie zajęć artystycznych,
  • Grupie Poleskie Psy Ratownicze za ciekawe ćwiczenia,
  • Pracownikowi Poleskiego Parku Narodowego za spotkanie edukacyjne

Nasza oferta spotkała się z zainteresowaniem 27 dzieci z terenu Gminy Milanów. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić z nami pierwszy tydzień ferii zimowych.

Do zobaczenia na kolejnych inicjatywach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content