Startujemy z projektem Generacja 6.0!

Celem programu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i technologicznemu seniorów z gminy Milanów w wieku 60+, poprzez inicjatywy w obszarze społecznym i technologicznym, mające na celu poszerzanie ich wiedzy oraz rozwijanie ich umiejętności w różnych dziedzinach życia. Projekt zakłada realizację 98 godzin kursów i warsztatów. Nasza Biblioteka pozyskała na ten cel 15 000 zł.

W trakcie trwania programu zrealizujemy:

• Kurs komputerowy (16.01.2023-30.04.2023) Uczestnicy poznają postawy obsługi komputera, nauczą się korzystać z social mediów oraz nabędą wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się w globalnej sieci informatycznej, założą swój profil na facebooku i nauczą się go obsługiwać. Poznają podstawowe elementy programu graficznego Canva, który jest niezbędny do tworzenia atrakcyjnych grafik, które pomagają w prowadzeniu social mediów.
  • Warsztaty artystyczne z florystyki (01.04.2023-31.05.2023) Seniorzy zapoznają się z roślinami ozdobnymi, doniczkowymi oraz rabatowymi. Wezmą udział w rewitalizacji Ogrodu Zmysłów, pomogą w nasadzeniach, pielęgnacji ogrodu, tak aby stał się on przestrzenią do wspólnych spacerów, spędzania czasu wolnego wszystkich seniorów w naszej gminie.
  • Warsztaty fotograficzne (01.05.2023-04.06.2023) Seniorzy zostaną wprowadzeni w tajniki wykonywania prawidłowych kompozycji i ciekawych ujęć z wykorzystaniem prostych narzędzi w postaci telefonu komórkowego lub aparatu kompaktowego. Warsztaty zwieńczy plener fotograficzny w zrewitalizowanym Ogrodzie Zmysłów.
  • Warsztaty taneczne (01.05.2023-04.06.2023) Nauka 3 tańców jako sposób na aktywność fizyczną.
  • Uroczyste podsumowanie projektu (05.06.2023-25.06.2023) – wydarzenie kulturalne – wystawa fotografii, pokaz tańca, potańcówka w Ogrodzie Zmysłów.

Zapraszamy do zapisów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milanowie oraz Filii w Rudnie, naszym profilu na Facebooku, a także pod nr.tel. 833567043.

Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy do udziału w projekcie.