I Mały Konkurs Recytatorski im. Pawła Wertejuka

Gminna Biblioteka Publiczna w Milanowie zorganizowała konkurs recytatorski dla dzieci z Gminy Milanów w 3 kategoriach: przedszkole, klasy 1-3 oraz klasy 4-8. W wydarzeniu łącznie wzięło udział 53 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Milanowie, Szkoły Podstawowej w Rudnie oraz Przedszkola w Milanowie.

Celem konkursu jest przywrócenie pamięci postaci pana Pawła Wertejuka – poety, autora sztuk teatralnych, opiekuna biblioteki, założyciela orkiestry oraz inicjatora wydarzeń, które przyczyniły się do budowy społeczeństwa obywatelskiego w Gminie Milanów.

Serdecznie dziękujemy jury w składzie: Teresa Bożym, Dorota Ilczuk, Agnieszka Piekarska za przeprowadzenie konkursu oraz radnym: Emilii Melnik i Barbarze Szwaj za przybycie.

Przedszkole odwiedziło nas 2 grudnia. Po przesłuchaniu 18 prezentacji, jury nagrodziło następujące osoby:

• 1 miejsce – Amelia Ciołek
  • 2 miejsce – Antonina Kucyk
  • 3 miejsce – Alicja Filipowicz

• Zuzanna Urbańska
  • Kacper Sawicki
  • Franciszek Koźmiński

Konkurs dla klas 1-3 odbył się 8 grudnia. Wyrównany poziom rywalizacji sprawił, że spośród 21 osób, aż 6 otrzymało wyróżnienie. Tak wygląda klasyfikacja:

• 1 miejsce – Jakub Mostowiec
  • 2 miejsce – Joanna Żebrowska
  • 3 miejsce – Antoni Ściuba

• Magdalena Małafiejew
  • Maja Sidorczuk
  • Aniela Dąbrowska
  • Błażej Kruk
  • Tymoteusz Romaniuk
  • Filip Sawczuk

Etap dla klas 4-8 odbył się 9 grudnia i wzięło w nim udział 14 uczniów.

• 1 miejsce – Alicja Florek
  • 2 miejsce – Szymon Klej
  • 3 miejsce – Anna Zając

• Maria Dikusar
  • Iga Protaś
  • Zofia Mitruczuk

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe, wyróżnieni – słodkości, a dla reszty czekała nagroda pocieszenia. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowy dyplom. Dziękujemy za rywalizację i dobrą zabawę.

Zapraszamy za rok!