I Mały Konkurs Recytatorski im. Pawła Wertejuka

Gminna Biblioteka Publiczna w Milanowie zaprasza do udziału w „I Małym Konkursie Recytatorskim im Pawła Wertejuka”.

Celem Konkursu jest przywrócenie pamięci postaci pana Pawła Wertejuka – poety, autora sztuk teatralnych, opiekuna biblioteki, założyciela orkiestry oraz inicjatora wydarzeń, które przyczyniły się do budowy społeczeństwa obywatelskiego w Gminie Milanów.

Celem szczegółowym Konkursu jest popularyzacja poezji dziecięcej, zachęcenie do poszukiwania własnego sposobu wypowiedzi, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze, zachęcenie do występów na scenie.

Adresatami konkursu są dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Gminy Milanów. Repertuar dowolny. Dopuszczamy możliwość prezentowania utworów, które były już recytowane podczas innych konkursów.

Wszystkich chętnych zapraszamy do nadsyłania kart zgłoszeń do dnia 25 listopada.

Spotykamy się w Bibliotece w Milanowie w dniu Konkursu tj.

2 grudnia- przedszkola

8 grudnia- uczniowie szkół podstawowych kl. I – III

9 grudnia- uczniowie szkół podstawowych kl. IV – VIII

Początkującym recytatorom życzymy powodzenia w zmaganiach z trudną sztuką recytacji.

Regulamin i karta uczestnika do pobrania poniżej:

Zachęcamy do udziału 😊