Spotkanie z Panem Jerzym Sprawką

W sobotę 23 lipca w samo południe w Bibliotece Głównej Koło Miłośników Historii Lokalnej spotkało się z niezwykłym człowiekiem:

Panem Jerzym Sprawką – pisarzem, członkiem Lubelskiego Towarzystwa Miłośników Książki, Zarządu Głównego Towarzystwa im. Henryka Sienkiewicza, Towarzystwa Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana im. Prymasa St. Wyszyńskiego.

Dyskusja trwała 2,5 godziny. Pan Jerzy opowiedział nam historię życia swojego teścia Czesława Bardzika – mieszkańca Milanowa, który zarządzał tartakiem w Milanowie. W trakcie rozmów pojawiały się ciekawe wątki, zaskakujące fakty i chwile zadumy, a nawet wzruszeń.

Otrzymaliśmy od Pana Jerzego jego autorskie książki, ksero planów tartaku i zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy Pani Wiesi Nowickiej za przygotowanie strawy dla ciała, a Pani Teresie Bożym za zaproszenie Pana Jerzego w nasze skromne progi!

To było inspirujące i ciekawe spotkanie. Ukierunkowało działania koła na konkretny kierunek.

Koło planuje kolejne spotkania, a najbliższe we wrześniu. Jeśli masz ochotę dołączyć zapraszamy serdecznie!