Menu Zamknij

Nożyczki czas start!

wycinanki

W sobotnie popołudnie zainaugurowała swoją działalność pracownia plastyki ludowej działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Milanowie.

Nasze pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od poznania się i przedstawienia, co tak naprawdę będziemy tworzyć w ramach zajęć. Następnie obejrzeliśmy dokładnie dzieła wybitnych twórców wycinanki min. Pani Wiesławy Wojdy. Dzieci i młodzież mogły między innymi zobaczyć jaką fakturę mają wycinanki, jak zestawiać kolory, jak “łamać” papier od cięcia, jak projektować wzór, czy jak prowadzić linię cięcia. Następnie uczestnicy przystąpili do działania i stworzyli swoje pierwsze ludowe wzory. Stało się to możliwe, za sprawą szablonów, które specjalnie i wyjątkowo na ten dzień zostały przygotowane.

Na zakończenie spotkania określiliśmy, co pracownia wytworzy na wystawę, która zaplanowana jest na czerwiec 2022 r.

Kochani! Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie. Zapraszamy na kolejne spotkanie już w lutym.

Nożyczki w dłoń ❤

Aktywne uczestnictwo w sztuce to początek dobrych działań w kierunku „tworzę”. Każdy jest artystą i każdy może tworzyć! Przyjdź i przekonaj się jakie to proste.

Jeśli zaciekawiło Was działanie pracowni ludowej i chcecie dołączyć do grupy to mamy na chwilę obecną jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji uzyskacie w GBP Milanów lub pod linkiem: http://gbp.milanow.pl/2022/01/22/pracownie-tematyczne/

Najbliższe spotkanie pracowni ludowej odbędzie się 12 lutego 2022 roku o godz. 13:00 w Szkole Podstawowej w Milanowie. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content